Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Więcej w temacie korekcji starczowzroczności na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy uniemożliwia korzystanie z notebooka i telefonu komórkowego, czytanie czasopism, pisanie oraz podejmowanie szeregu prostych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Idealnym rozwiązaniem może okazać się wobec tego zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności. Dlaczego jest konieczne?

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się licznych problemów przy realizowaniu powszednich, najprostszych aktywności. Jednostki cierpiące na to schorzenie (należy zaakcentować, że często pierwsze symptomy starczowzroczności przejawiają się zaraz po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość przeczytania etykiety towaru) czy jazdą komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy). Prócz tego, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się przez cały czas zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują przeważnie osłabieniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie metody są dostępne?

Poza korektą z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność zakładania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by podczas jednego zabiegu kompletnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]