Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o wakacje Sri Lanka, znajdziesz na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/.

Chociaż w polskich górach oraz nad Bałtykiem jest masa atrakcyjnych miejscowości, w których można aktywnie spędzić urlop, nierzadko chcemy po prostu wyruszyć w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest podróż do Azji, ponieważ tamtejsza tradycja oraz kultura są całkowicie inne od polskich, więc polskiemu podróżnikowi przyniosą dużo fantastycznych doznań. Taką rozwijającą podróżą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Relaks na plaży lub intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo małe państwo zlokalizowane na Cejlonie i okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż większość europejczyków za największą atrakcję uważa jej cudowne plaże, jak również możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon powszechnie kojarzony jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to także kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą centrum ukrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, bowiem dzieje tego państwa sięgają ponad 3000 lat.

Co wobec tego warto zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie również ze swoich sambarów, lampartów i guźców. Nie można także spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najświeższego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo trzeba także przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zorganizować?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z większością znanych biur podróży, aczkolwiek najwspanialsze wczasy na Sri Lance to te przygotowane na bazie naszych indywidualnych zainteresowań. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować plan urlopu do oczekiwań każdej osoby.

Nasza lokalizacja:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]