Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty wyprawy w Alpy!

Entuzjaści gór, którzy znają już dobrze każdy szlak w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich czy w Sudetach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, którego obszar rozciąga się parę europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Les Droites albo Eiger. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla aktywnych turystów

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka interesujących propozycji skierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają odpowiednią wydolność fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którym zależy w głównej mierze na części szkoleniowej, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w niedużych, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]