Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz więcej informacji o skiturach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Gros turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam z reguły tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – zalecane tylko dla doświadczonych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w górskiej chacie z drewna i okazjonalnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie dość trudnych, lecz przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bezsprzecznie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]