Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Aktywne wakacje dla singli - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy urlop chcą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne szykują nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć przeróżne zakątki naszego kraju oraz świata z kompletnie nowej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których typowy turysta nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na ganku dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to także pierwszorzędna okazja, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności, gdyż niejednokrotnie wiąże się ze instruktażami koniecznymi do poznania reguł przeżycia na danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Trzeba też wspomnieć, że taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można pojechać?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to z reguły wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty w bliższych i dalszych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]