Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach czy też polisolokaty. Wachlarz usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to również postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Bank Millennium, Getin Noble Bank, mBank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, by pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.