Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Szukasz korzystnej oferty internetowej wymiany walut? Nie czekaj! Skieruj się tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor online nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online oferują również kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta dniu bądź takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących komfort, a także ogromną swobodę w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]