O systemach mass collect

Na czym polega mass collect? Uzyskaj więcej informacji na https://tinyurl.com/yckfu3rd.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie przydatna?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem ewentualnych błędów często przytrafiających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat – atuty mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza około stu faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]