Poradnik inwestora – kilka informacji o srebrze bulionowym

Jeśli szukasz srebra bulionowego, skieruj się na tę stronę.

Monety bulionowe, nazywane także monetami lokacyjnymi, są kolejną opcją dla osób chcących lokować swoje finanse w kruszce. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnim okresie coraz więcej mennic krajowych emituje srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły nowych sympatyków, w szczególności wśród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebro bulionowe – stabilniejsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Można rzec, że monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością inwestycyjną. Wybijane są przez mennice kilku krajów, na dodatek zaledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Choć znane są inwestorom już od prawie 5 dziesięcioleci, ich oferta nie jest wciąż tak duża jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże wyśmienitą opcją dla osób pragnących urozmaicić swoje aktywa, a które obawiają się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie lub których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę. Dlaczego monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przewyższa koszt metalu szlachetnego, z którego powstały. Wpływa na to w głównej mierze pełny koszt wybicia numizmatu (m.in. stworzenie przez artystę oryginalnego wzoru i wytworzenie precyzyjnych sztanc). Nie bez znaczenia jest również to, iż numizmaty kolekcjonerskie dostępne są w limitowanej ilości, co od razu zwiększa na nie popyt. Nie gwarantuje to aczkolwiek, iż z roku na rok ich wartość będzie stopniowo rosnąć! Należy mieć świadomość, iż tak jak każdy okaz kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile chce je nabyć przyszły kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie mają wymiaru kolekcjonerskiego (ich wizerunek zmienia się niesłychanie rzadko i nie posiadają ograniczonego rocznego nakładu), stąd ich wartość stricte powiązana jest z wartością rynkową srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, skutkiem tego monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wybijane są w wadze mniejszej niż 31,1 g, czyli 1 oz. I chociaż próba srebra .999 oraz nominał 1 uncji to niejako standard dla tych monet, na rynku dostaniemy też monety o wadze 3 oz, 10 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach mających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez problemu zamówimy znane na całym świecie Britannię z Wielkiej Brytanii, Liście Klonowe z Kanady czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 €.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]