Srebro w sztabkach – podstawowe informacje

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz sztabkę srebra.

Od zawsze uważa się, iż inwestycja w kruszce jest trafnym sposobem na lokowanie oszczędności, który z czasem zapewnia wymierny zysk. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, niemniej jednak w ostatnich latach srebro przestało być traktowane jedynie jako metal przemysłowy i znów jest popularne wśród coraz większej grupy osób, zarówno tych z dużym, jak i niewielkim potencjałem finansowym.

Srebro w sztabkach – czy to zyskowna inwestycja?

Złoto istnieje w złożach 17 razy rzadziej od srebra, warto natomiast zaznaczyć, że wartość srebra w odniesieniu do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i wciąż jest o wiele niższa. Zakup srebra jest jednakże dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a które nie posiadają środków pozwalających na zakup sporych zasobów złota. Warto jednak wiedzieć, iż z powodu swoich właściwości, srebro jest szeroko stosowane w rozlicznych sektorach przemysłu co powoduje, iż jego cena jest bardziej narażona na problemy pojawiające się na rynku światowym. Można to swoją drogą zauważyć studiując wykres jego wartości z ostatnich 3 dekad. Z tego również powodu lokata oszczędności w srebro obciążona jest wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, dlatego polecana jest osobom świadomym aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można jednak przewidywać, że popyt na srebro cały czas będzie wyglądał podobnie, a wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki, medycyny i elektroniki, w których srebro jest często używane, jak również nieprzerwanej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego wartość będzie z roku na rok rosnąć.

Srebro w sztabkach – zamawiać duże czy małe

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach sprzedawane jest w kilku wagach, co upraszcza zbudowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż w zależności od potrzeb mniejszych lub większych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym statystycznego Polaka, to sztabki o wadze 1 uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Niewątpliwie, jeśli zamówimy sztabkę o wyższej wadze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, wypada jednak mieć na uwadze, że nie da się podzielić sztabki i w razie chęci jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Wobec tego jeżeli sztabki srebra mają być także asekuracją na “czarną godzinę”, warto rozważyć kupno sztabek o różnych wagach, by mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Inną opcją jest też inwestycja w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, czyli zespolone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się łatwo rozdzielić. Wadą kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego zakup i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]