Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że ciężko odnaleźć się w setkach wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą zabytki i galerie, hotele, motele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok małopolskiego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Wykaz konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego