Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Najważniejszą przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może zostać zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Manipulują one miejscem portalu w rezultatach wyszukiwania i przez to naruszają normy naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią artykułów sponsorowanych przesyconych wieloma frazami. Szerzy się również zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Która firma rozwiąże problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że kiedy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o reaktywowanie normalnej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji SEO. Fachowcy momentalnie ustalą realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym podmiotom.