Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Uzyskaj więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele często nie umieją starannie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, zyskamy gwarancję, iż rezultatem możliwych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie ceny usług często oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]