Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

Potrzebujesz wykonać projekty budowlane Kraków? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tutaj

Ciężko znaleźć istotniejszą rzecz niż budowa domu. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, że nie będzie to proste zadanie, a szczególne problemy wiążą się z załatwieniem różnych oficjalnych spraw. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – a będzie wydane, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi zostać opracowany przez architekta, a jego treść ustalają właściwe przepisy. Co zatem powinien zawierać? Zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać układ istniejących i wznoszonych obiektów oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również informacje o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu roślin czy płocie. Projekty budowlane powinny poza tym zawierać projekty budowanych domów, a często również oświadczenia firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się również dodanie wyników testów gleby.

Projekty budowlane – po co są?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta budowa powinna przebiegać według strategii określonej w tym projekcie, a wszelkie niezgodności mogą okazać się powodem jej nieodebrania.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]