Co warto wiedzieć o badaniach wysokościowych

Zleć badania wysokościowe Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Większość czytelników działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z serwisowaniem kominów lub czyszczeniem szyb w wysokościowcach. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów są to zaś wszystkie zadania przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace prowadzone są minimum trzy metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest natomiast zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W których przychodniach są wykonywane? Jakie choroby powodują, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – o ile oczywiście efekty będą pozytywne – zyskamy orzeczenie pozwalające na podjęcie pracy na wysokościach. Zdarza się jednak, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie ma wiele czasu – wówczas słusznie postąpimy wybierając się sami do okulisty, neurologa oraz laryngologa w celu wykonania badań, a potem składając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe powinny wykryć choroby, które sprawiają, że praca na wysokościach jest ryzykowna. Do najważniejszych tego typu schorzeń należą w szczególności padaczka oraz zaburzenia równowagi, wady oczu (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (chociaż możemy to ominąć stosując soczewki kontaktowe), a także zez. Lekarz może też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeżeli chorujemy na nieuregulowaną cukrzycę oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, natomiast osoby które ukończyły 50 rok życia – co roku.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]