Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Profesjonalne doradztwo zawodowe pomoże ujawnić swoje silne strony i wykorzystać skryty potencjał. Jak pomaga coaching kariery? Dlaczego warto zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – szkolenia z umiejętności miękkich oraz profesjonalne opracowanie dokumentów i ćwiczenia z autoprezentacji

Coaching kariery zrealizowany z profesjonalnym doradcą zawodowym służy nie tylko tym, którzy zaledwie zaczęli swoją karierę, ale też wieloletnim pracownikom, którzy pragną obronną ręką przetrwać restrukturyzację w firmie, szykują się do przejścia do nowej pracy bądź lękają się transformacji na rynku. Wykwalifikowany doradca zawodowy wspiera na kliku płaszczyznach – pokazuje jak przygotowywać się do rozmowy o pracę, aby pozytywnie przebrnąć proces rekrutacji, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które przydają się w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w prawidłowym opracowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, portfolio osiągnięć lub Curriculum Vitae, tak, żeby przyciągnęły uwagę potencjalnych pracodawców, a tym samym podniosły prawdopodobieństwo, że kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. Nie bez wpływu jest też pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych atrybutów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Coaching kariery – kto na nim skorzysta?

Zastanawiasz się czy zmienić specjalizację, ale nie wiesz, jaka praca da Ci porządna wypłatę i równocześnie satysfakcję? A może pragniesz sterować swoją karierą zawodową tak, żeby ostatecznie osiągnąć uznanie na rynku pracy? Coaching kariery sprawi, iż ujawnisz swoje silne oraz słabsze cechy, zaczniesz posługiwać się czający się w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże także kierowników wyższego szczebla tudzież innych wysoko kwalifikowanych specjalistów potrzebującym rzetelnych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania ma miejsce wyznaczenie potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje ustalone, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z coachem kariery pozwoli dotrzeć do zaplanowanego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]