Filmowanie z powietrza zamów u wykwalifikowanego operatora drona

Zdjęcia z lotu ptaka są bez wątpienia ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez względu na to, czy rejestrowany jest las, tereny nad jeziorami albo rzekami czy może ulice metropolii, z powietrza prezentują się przeważnie dużo bardziej spektakularnie niż z z poziomu horyzontu. Nie może zatem dziwić, że filmowanie z powietrza jest chętnie wykorzystywane przez autorów różnych obrazów filmowych – zarówno tych artystycznych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było niezwykle kosztowne i problematyczne – wiązało się z użyciem stosownego sprzętu oraz wymogiem wypożyczenia samolotu lub helikoptera. Dziś jednakże filmowanie z powietrza jest dużo mniej kosztowne i dość proste pod względem logistyki – wystarczy zastosować do tego drona. Co powinniśmy wiedzieć poszukując specjalisty, który przygotuje dla nas takie filmy? Dlaczego warto zdecydować się na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w klipach dla urzędów i firm

Filmowanie z powietrza to technika, którą pomyślnie można zastosować w przeróżnych projektach marketingowych. Znakomicie spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o kilkuminutowe spoty, czy też rozbudowane, kilkunastominutowe produkcje. Zdjęcia z powietrza mogą być urozmaiceniem klipu bądź też tworzyć jego większą część (a w licznych sytuacjach wręcz jego całość). Filmy z tego rodzaju zdjęciami nadają się do promowania najróżniejszych firm – zarówno sporych przedsięwzięć, jak i niedużych inicjatyw. Dobrze sprawdzą się także w reklamowaniu działań organizacji zajmujących się ochroną przyrody bądź lokalnych władz (w szczególności, jeśli idzie o produkcje kierowane do turystów i informujące o budowie infrastruktury). Filmowanie z powietrza to też świetny sposób na to, aby pokazać stopień powodzenia i skalę różnych inwestycji – na przykład przemysłowych, drogowych bądź budowlanych.

Filmowanie z powietrza – jak wybrać wykwalifikowanego operatora drona?

To, jak będą prezentować się klipy z ujęciami z drona jest zależne w sporej mierze od zdolności operatora sprzętu. Dużo na temat jego umiejętności oraz klasy drona i wykorzystanego w nim aparatu, powiedzą nam filmy, które ta firma do tej pory przygotowała – przeważnie mamy możliwość przejrzeć je w portfolio na stronie www. Kierujący sprzętem rejestrującym musi posiadać także świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), potwierdzający jego umiejętności i pozwalający na legalne prowadzenie lotów komercyjnych poza zasięgiem wzroku (BVLOS) oraz w zasięgu wzroku (VLOS).