Finger food – catering idealny na mniej formalne imprezy

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą finger food cateringu? Nie czekaj! Wejdź na lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Organizacja nawet ogromnego przyjęcia nie jest problemem, o ile posiadamy wystarczająco wolnego czasu na zakupy niezbędnych produktów, jak również następnie samodzielne preparacja z nich apetycznych przekąsek dla zaproszonych uczestników zabawy. Co prawda nie każdy ma taką możliwość, ale nie oznacza to od razu, iż trzeba rezygnować z zamiaru uczczenia znaczącej rocznicy. W takim przypadku można zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Przekąski, które zjesz bez użycia widelca

Catering kanapkowy, określany także jako finger food catering, to oferta kierowana przede wszystkim do klientów biznesowych, jednak zamawiają ją coraz częściej także osoby prywatne oraz różnorodne instytucje planujące wytworne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w dania z gatunku finger food, to znaczy drobne przekąski, które da się skonsumować stojąc i nie korzystając ze widelca. Przy klasycznym cateringu finger food nie ma potrzeby używać talerza – to dosłownie porcja na “raz”. Finger food to przede wszystkim sandwicze, koreczki albo tartoletki warzywne oraz owocowe. Ten wariant cateringu doskonale zdaje egzamin na uroczystościach, podczas których zależy nam na szerokiej interakcji zaproszonych gości. Pozwala on na uczestniczenie w długich konwersacjach i jednocześnie nie sprowadza kontaktu wyłącznie do osób usadzonych przy wspólnym stoliku.

Zalety cateringu kanapkowego?

Zlecenie organizacji cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie ma sporo atutów, które docenią zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z ułożeniem stolików i stresu z planowaniem usadzenia gości uroczystości. Schłodzone i ciepłe napoje oraz potrawy ułożone są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację imprez zwłaszcza w mniejszych salach, gdzie zmieszczenie optymalnej liczby stołów byłoby kłopotliwe. Finger food catering natychmiast sprawia także, że impreza ma mniej formalny, przyjemniejszy nastrój. Warto zaakcentować, że menu z poręcznych przekąsek jest statystycznie tańsze aniżeli ekskluzywne kolacje, a przy tym zapewnia więcej możliwości dostosowania ich do tendencji żywieniowych gości uroczystości. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do sprzętu kuchennego, a to nieraz bywało największą komplikacją przy organizacji imprez w siedzibach firm.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]