Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie, sprzątanie strychu albo piwnicy, odnowienie mieszkania, budowa czy też przebudowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.