Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Dowiedz się więcej o druku 3D na zamówienie.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii SLA, SLS, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich elementów, gładkiej powierzchni oraz detali.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również opcja korzystania z materiałów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]