Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą przyjęcia komunijnego? Nie wahaj się! Skieruj się na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są tylko na nim. W związku z tym rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – wynajmij jak tylko zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą krewnych w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w domu jest na ogół możliwe wówczas, jeśli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy do stu gości, toteż zwykle organizowane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować najlepszą salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym znacznym problemem może być także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, dlatego radzimy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunię. Niezbędne jest także to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – upominki, animator, fotograf

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Obyczajem stały się także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, estetycznymi pomieszczeniami. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, zalecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi bądź wartościową biżuterię.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]