Kto korzysta z usług zakładania i utrzymania trawników?

Równo przystrzyżony trawnik podkreśla charakter posesji i prezentuje się elegancko. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które gruntownie zajmują się utrzymaniem trawników. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – jakie rodzaje roślin zazwyczaj się stosuje?

Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. zarządy zieleni miejskiej, ogrody pałacowe, różne instytucje czy gminy, które posiadają ogromne powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele gatunków traw, do których zaliczamy kostrzewę czerwoną rozłogową, mietlicę górską czy wierzchlinę zwyczajną. Dużą popularnością cieszy się też trawa z darni, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej przestrzeni. Co wybrać – trawniki siane czy z darni? Wszystko uzależnione jest od specyfiki terenu, oczekiwanych rezultatów oraz wielkości powierzchni. Trawa rozkładana świetnie spisuje się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – regeneracja poważnych zniszczeń

Przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować wszystkie prace. Zaliczamy do nich np. ładowarki, siewniki, kosiarki samojezdne oraz wiele innych praktycznych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele szybciej. Niezwykle istotne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą automatycznych linii kroplujących. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. mróz lub działalność zwierząt. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można skaryfikację, zwalczanie chorób czy nawożenie, trawnik znowu wygląda schludnie.