Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie wszystkie odpady mogą trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne. Powody tych regulacji są rozmaite – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, czasem zabraniają tego wprowadzone w naszym kraju przepisy. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy odwieźć je do gminnego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które dysponują swoim autem i sporą ilością niewykorzystanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – dlaczego warto wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady generowane są podczas różnorodnego typu prac. Zazwyczaj są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie zwłaszcza o spore ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest także znakomitym rozwiązaniem, jeśli planujemy sprzątanie strychu – w takim przypadku zgromadzimy w nim wszelkie nieprzydatne od dawna sprzęty, zepsute urządzenia i niemodne meble. Porządkowanie strychów czy prace budowlane staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak działa usługa sprzątania strychów oraz wywozu odpadów?

Kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, ale także sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o ustalonej objętości, który ten przez okres wskazany w umowie zapełnia zalegającymi sprzętami bądź odpadami remontowymi. Kontener jest następnie odbierany z miejsca prac, a nagromadzone odpady przekazywane są do miejsca, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z aktualnymi przepisami.