Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Chcesz poznać więcej szczegółów o usuwaniu wirusów WP? Skieruj się na https://bit.ly/3j09Kbs

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony malware, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? To jedynie kilka z popularnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku niezbędne jest szybka reakcja, aby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich należy zlecić profesjonalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do dodania strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszystkich następstw cyberataku nie jest gwarancją, że taki przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie, stąd ważne jest cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]