Pozycjonowanie – co warto wiedzieć

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie to różne prace, które mają na celu zwiększenie widoczności stron w bezpłatnych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w wynikach wyszukiwania, tym więcej pojawi się odwiedzających witrynę, co w rezultacie prowadzi do zwiększenia konwersji firmy. Dodatkową zaletą tego działania jest wzmocnienie rozpoznawalności brandu, produktu lub usługi.

Google analizuje wszystkie strony www pod kątem prawie 200 przeróżnych wskaźników. Rezultat tej ewaluacji wpływa na to, na którym miejscu strona albo jej podstrona pojawi się użytkownikowi przeglądarki w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Za istotne czynniki rankingowe specjaliści do spraw SEO uznają np. linkowanie (on-site i off-site), jakość treści, a także PageSpeed.

Wyszukując w przeglądarce Google jakąkolwiek frazę, użytkownik otrzymuje wykaz stron, które algorytm uznał za najlepiej odpowiadające na powyższe hasło. Jakie strony wyświetlają się w SERP wyżej niż pozostałe? Z reguły te, których treść jest dobrze wypełniona właściwymi frazami kluczowymi. a jednocześnie unikalna. Na pozycje nie bez wpływu jest również prędkość wczytywania się witryny (zarówno w wersji na mobile, jak i desktopowej), poprawnie zoptymalizowanie kodowanie, jak również reputacja witryn internetowych publikujących linki do naszej strony.

Czy powinno się przekazać pozycjonowanie i optymalizację sklepu lub strony internetowej zewnętrznemu podmiotowi?

Algorytm Google regularnie jest modyfikowany, w związku z tym zaleca się zlecić optymalizację i pozycjonowanie sklepów oraz stron www specjalistom. Odpowiednim wyborem jest firma SEO posiadająca kilkuletnią praktykę w tym obszarze. W takich agencjach zatrudnionych jest wielu specjalistów nie tylko od optymalizacji, ale także tworzenia stron oraz social mediów. Zlecając pozycjonowanie strony zewnętrznej agencji zaoszczędzone czas i środki można przeznaczyć na inne akcje marketingowe, które dodatkowo podniosą przychód firmy.

Pozycjonowanie sklepów i stron www – usługa pozwalająca dotrzeć do obszernej grupy odbiorców klientów

Pozycjonowanie to w głównej mierze usługa adresowana do właścicieli stron www, które służą do ekspozycji i sprzedaży produktów lub usług przedsiębiorstwa. Decydując się własna działalność nieroztropnie jest współcześnie nie założyć strony firmowej albo ją uruchomić, natomiast zrezygnować z jej pozycjonowania. Biznes to nieustanne współzawodnictwo o dotarcie do kolejnych klientów. Według statystyk w przybliżeniu 97% osób sprawdza w sieci informacje o lokalnych usługach, co wyraźnie pokazuje do jak rozległej grupy odbiorców można tą metodą dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu lub strony w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w Google znacząco zwiększa szansę, że klient skorzysta z naszych usług.

Nasza lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]