Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do składowania dużych ilości ukończonych już mieszanek, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej cechy powodują, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są także doskonałym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki stalowe w sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często używany w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości bakteriami bądź dzikimi drożdżami.