Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Kliknij tutaj jeśli potrzebujesz zamówić utylizację starych mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. Zazwyczaj chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, by nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwykłe korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbany dom. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i domu.

Odbiór starych mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy elementy ram okien nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce na ogół co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują również fachową asystę przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich według surowca, z którego były wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do produkcji kolejnych szaf, krzeseł lub regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]