Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Pragniesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien PCV? Zajrzyj na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]