Montaż drewnianych paneli podłogowych

Szukasz podłogi drewnianej? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odczekać dwa dni, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Zadbaj również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]