Antena naziemna – cechy charakterystyczne

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]