Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Zainteresowany shuttersami w salonie? Skieruj się tutaj.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Tymczasem ten moduł osłony okna można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego więc trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie przytulne. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala np. na zupełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innego powodu – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Oprócz tego okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]