Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Dowiedz się więcej o uchwytach samochodowch na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]