Biokominek wolnostojący – ciepło bez dymu i popiołu

Gdy nadchodzą zimne miesiące nierzadko marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niewykonalne, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla eleganckich hoteli, mieszkań czy loftów. Nie potrzebują podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, by zapewnić mu należytą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, szczególnie tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one też niezmiernie stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego stylu mieszkania

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem staromodny kominek. Ci, którzy zaaranżowali dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o obłym kształcie, które będą dobrze wyglądać się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.