Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Sprawdź, gdzie kupić buty motocyklowe.

Obuwie motocyklowe, tak jak i pozostałe elementy ubioru dla motocyklistów, świetnie się prezentują i zapewne wiele osób chciałoby je kupić ze względu na sam ich wygląd. Jednakże ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz zagwarantowanie ochrony stopy i goleni w razie potencjalnego wypadku.

Typy butów na motocykl

Nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na jednośladach, mają trudność z tym, jakie buty na motor będą dla nich odpowiednie. W sklepach z odzieżą i dodatkami dla motocyklistów dostaniemy kilka typów butów. To m.in.:
1. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i trasach szybkiego ruchu, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motocykl sportowy posiadają odpowiednie zabezpieczenia zmniejszające ryzyko skaleczenia skóry i złamania kości stopy bądź goleni. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z tworzyw ochraniających nogę przed wilgotnością.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są doskonałe na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest mniejsze, w związku z tym osłona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich atutem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się pieszo.

Co mieć na uwadze wybierając buty na motor?

Kupując buty na motor należy na początku ustalić, jakie ma być ich ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich w trasie może skończyć się poważnymi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro noszone wyłącznie do jazdy w ulicach miast, będą może prezentowały się wyśmienicie, ale kierowca nie będzie się w nich czuł wygodnie. Zadaniem obuwia na motor, tak jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy oraz asekuracja kierowcy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest niezmiernie ważna. Kupujmy wobec tego obuwie renomowanych firm. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy wykonać zakup obuwia.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]