Chroń swoje cenne monety kolekcjonerskie – o kapslach do monet

Potrzebujesz kapsli do monet? Sprawdź https://tinyurl.com/ydmxdwms.

Pasjonaci numizmatyki są świadomi, że wartość zgromadzonych przez nich monet może zwiększyć się wyłącznie wówczas, gdy uda się zachować je w doskonałym stanie. Jak wobec tego przechowywać zarówno niesłychanie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Polecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle do monet – hermetyczna i wytrzymała osłona

Hobbyści mają przyjemność nie tylko z gromadzenia numizmatów, ale również z ich segregowania, przeglądania lub pokazywania innym pasjonatom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, w szczególności okazu w stanie idealnym wykonanego z plastycznego metalu (np. złota), może skończyć się jej otarciem. Dlatego też rekomenduje się przechowywać cenniejsze okazy w kapslach do monet, które sprzedawane są w kilkunastu rozmiarach odpowiadającym średnicom popularnych okazów. Kapsle wytwarzane są z tworzywa sztucznego o wysokim stopniu transparentności, i chociaż bez trudu się je zamyka i otwiera, są one hermetyczne i starannie osłaniają monetę przed niszczycielskim oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, które posiadają wkład z pianki wyprofilowany do przechowywania numizmatu o danej średnicy. Nadzwyczaj ważny jest dokładny dobór wielkości kapsla do średnicy monety, gdyż to unieruchomi ją w środku pojemniczka i obniży możliwość zadrapania jej rewersu, awersu, ale też rantów.

Pudełka na monety – cała kolekcja w jednym miejscu

Kapsle są znakomitym sposobem zabezpieczenia monet kolekcjonerskich, ale jak komfortowo przeglądać kolekcję, gdy jest w nich schowana? Zalecanym rozwiązaniem jest kupno pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W pudełku umieszczamy kapsle w wydzielonych przegródkach. Da się w nich również przechowywać numizmaty w tekturowych holderach – tych zmieści się tu o wiele więcej aniżeli akrylowych kapsli. Pudełka oraz kapsle do monet od cenionych producentów mogą efektywnie zabezpieczać eksponaty nawet przez piętnaście lat!

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]