Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Zobacz shutters okiennice na skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc firany i zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice wewnętrzne shutters

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, tym samym można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze dość rzadko, ale większość z nas na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i USA.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają także praktyczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie trudności, aby zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, a więc podwyższają wartość domu. Warto dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez wykorzystania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele zwierząt, które mogłyby wplątać się zwisające sznurki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]