Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Zamów okiennice dekoracyjne.

Projektując aranżację wnętrza, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle wybiera się klasyczne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Główną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od fantazji mieszkańców. Producenci wykonują je z PCV, drewna, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale większość z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy południowych Stanach USA.

Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle wytworny wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości posesji. Należy też uwydatnić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy linek, co rodzice małych dzieci lub posiadacze zwierzaków, które poplątać dyndające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]