Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Jeśli chcesz zamówić toczek jeździecki, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty, a także pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]