Dlaczego warto trenować w profesjonalnej bluzie sportowej?

Jeśli chcesz nabyć bluzy Hummel, skieruj się tu.

Kto uprawia sport regularnie na pewno zauważył, że tylko stosowna odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w całkowitym komforcie. Wybierając strój na treningi, szczególnie tych outdoorowe, jak jazda na rowerze, gra w tenisa lub biegi na orientację, pamiętajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy lifestyle oraz bluzy sportowe – podstawowe różnice

Bluzy w wersji z zamkiem błyskawicznym, kapturem oraz bez od lat są już standardowym elementem codziennego ubioru. Nie dziwią nawet w zakładach pracy, gdzie dotychczas obowiązywał rygorystyczny dress code. Bluzy uważane są za ubranie typu lifestyle, gdyż są komfortowe i nie ograniczają ruchów, a szycie ich z ciepłych tkanin powoduje, iż to idealna odzież wierzchnia na jesień oraz wiosnę. Bluzy sportowe, choć posiadają podobny fason, są na wiele sposobów inne niż bluzy casual. Te ostatnie z reguły produkowane są ze stuprocentowej bawełny lub bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nieraz produkowane są wyłącznie z poliestru. Jest to nadzwyczaj odporny na uszkodzenia materiał, który nie ulega tak szybko rozciąganiu i rzadziej się rozdziera. To dlatego jest perfekcyjny do wytwarzania z niego strojów sportowych, które muszą być wytrzymałe na spore przeciążenia oddziałujące na nie podczas dynamicznych ćwiczeń. Co więcej poliester świetnie odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego zawodnik nie spędza długich godzin w przepoconej odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w wyspecjalizowanych sklepach

Szukajmy głównie ubrań najlepszych marek. Istotnie, należy wówczas przygotować się na wyższą cenę takiej bluzy, ale w zamian dostajemy produkt o wysokiej jakości z wytrzymałych materiałów, który z pewnością będziemy używać wiele miesięcy. Jeżeli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma konkretne przeznaczenie, nie należy zastępować jej bardziej uniwersalną odzieżą, np. bluzy bramkarskie mają specjalne protektory na łokciach, które chronią zawodnika podczas wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz chroniący przed podmuchami wiatru. Aby być pewnym, iż dostajemy oryginalną odzież, róbmy zakupy w sklepach firmowych albo prowadzonych przez autoryzowanych hurtowników, które dysponują obszerną ofertą bluz sportowych damskich, męskich oraz dla dzieci.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]