Do czego służy lonża jeździecka?

Jeśli chcesz kupić lonżę dla konia, kliknij tu

Lonża dla konia to sprzęt popularnie używany podczas nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie warto ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje i jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, przeważnie mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie nauki jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, a także dosiadem. Konia prowadzi się po obrysie koła, a lonża służy do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania prezentowanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku służy do ćwiczenia młodych koni i dostarczenia im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić asortyment od renomowanych firm?

Obszerne spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie najlepszych marek – między innymi Imperial Riding, Jumptec czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża jeździecka w brązowym, czerwonymalbo niebieskim kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade oferuje szeroki asortyment produktów, które sprostają wymaganiom najbardziej kapryśnych dżokejów. W sklepie dostępne są artykuły wyprodukowane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowe zapięcie, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]