Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Szukasz drukarki 3D? Odwiedź ten adres.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można prawie o 90% zredukować wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy produktów i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można wydrukować identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest trwały i dokładny, a w czasie procesu wydruku nie występują zniekształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]