Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Kup bryczesy

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje też uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są też walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]