Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz świecznik solny naturalny.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w rozmaitych kształtach i odcieniach oraz sprawdzają się cudownie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – pochodzenie i charakterystyka

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różanym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej ma indywidualny charakter.

Jak działają świeczniki solne?

Świeczniki solne tworzą śliczny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, bakterie czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla dobrego samopoczucia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]