Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Jeśli chcesz nabyć maski nawilżające do włosów, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo niebezpieczne jest korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, spanie z mokrymi włosami czy też stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski do włosów regenerują znacznie intensywniej aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też zabezpieczają włosy. Styliści nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Aby dotarły w głąb włosów i skóry, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna czy wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]