Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Sprawdź, gdzie kupić lampy solne.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są estetyczne i bez trudu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bo są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne jak linie papilarne, dlatego że nie ma brył soli o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im różnorodne kształty, m.in. walca albo kuli.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Mnóstwo ludzi sądzi, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest łagodne i uspokajające, więc rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, ponieważ dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]