Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

Zobacz, gdzie zamówić środki antyseptyczne

Specjalistyczne środki odkażające pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą działać negatywnie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków dezynfekujących zazwyczaj wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]