Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Więcej informacji o mopach do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – niezbędne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Praktycznie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie sprzątanie większych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]