Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Stolik kawowy musi być estetyczny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Trzeba też mieć na uwadze, iż stanowi on interesujący element wystroju pokoju dziennego. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika trzeba wziąć pod uwagę parę czynników. Czy podczas picia kawy czytamy np. gazetę bądź książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dopasowanie stolika do naszych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą powierzchnię salonu, ale także bez wysiłku zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć także kupno modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń składać z większą liczbą modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie, poleca się ławy oraz stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to należy rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, np. wyprodukowanego z palet. Niestandardowym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pnia czy odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, to znaczy około 50-55 cm. Jeżeli planujemy umieścić go z boku szezlonga, to dla wygody użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.