Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Zamów buty jeździeckie

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeśli zna się liczne walory tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: polepszenie kondycji, trening odpowiedniej postury, a także wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. Ponadto ma pozytywny wpływ na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, likwiduje napięcie i podnosi poczucie odpowiedzialności. Aby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy odpowiednio dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – osłona całej albo części nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze są o wiele krótsze, gdyż sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu zapewniają ochronę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, niemniej jednak decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, by wyposażyć się też w ochraniacze nóg – czapsy albo sztylpy.

Z czego produkuje się buty jeździeckie?

Nabywając buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wytworzone. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, ale opłaca się je wybrać ze względu na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Warte uwagi są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i po kilku dniach osiąga pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada nieznacznie gorzej, jednak jej niższa cena jest sporą walorem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]