W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to też doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.